Bajki dla Dzieci (Mp3) - powrót do świata marzeń...


Czytanie bajek stanowi ważny element edukacyjny w rozwoju dzieci. Bajki przenoszą w inny świat - świat marzeń.


O tym, jak istotne w rozwoju dziecka jest czytanie zapewne każdy rodzic wie.
Czytanie rozwija u dziecka wyobraźnię; słowa które słyszy przetwarza w umyśle na obrazy, uruchamiając w sobie twórcze myślenie.

Spróbujmy przez chwilę przenieść się w świat naszego dzieciństwa, kiedy Nasze mamy, czy babcie czytały Nam ulubione, znane bajki. Zapewne wspomnienie tych chwil wywołuje uśmiech na Waszych twarzach, przypomnijcie sobie uczucia jakie Wam wówczas towarzyszyły; czyż nie mieliście wypieków na twarzy, czyż nie był to czas wyczekiwany na to, żeby przenieść się w świat fantazji, świat w którym dobro zawsze wygrywa, świat w którym żyją niezwykłe postacie. Zobaczcie siebie jako małe dzieci, beztroskie, pełne energii i pomysłów, wyczekujące, dziwiące się, radosne, przejmujące się. Czy już przypomniałeś sobie te wszystkie emocje? magię dzieciństwa, jej niezwykłość?

Bajki to powrót do świata marzeń, do magicznych chwil, do krainy lustra, do niezwykłych przeżyć. Bajki są doskonałym bodźcem i źródłem terapeutycznym, bajki przede wszystkim pełnią ważną rolę edukacyjną, uczą i bawią. Bajki pobudzają wrażliwość emocjonalną, pomagają uzewnętrzniać uczucia, kształtują osobowość dziecka, które identyfikuje się z postaciami w bajkach, pomagają zrozumieć świat dorosłych, uczą wagi dobrego zachowania, czynienia dobra. Morał zawarty w bajkach jest silnym bodźcem dlaczego należy postępować dobrze, dlaczego warto pomagać i być dobrym, dlaczego nie należy wybierać zła.

Można by wymienić o wiele więcej korzyści z czytania bajek i choć wszyscy rodzice mają świadomość wartości z tego płynących, to niestety często stoją przed dylematem dotyczącym ograniczeń czasowych.

Niestety najprostszym rozwiązaniem stało się przez to puszczanie dzieciom bajek w telewizji czy na komputerze i nie ma w tym nic złego. Myślę, że większość rodziców zgodzi się jednak, iż nic nie zastąpi czytania.

Czytanie to nauka słuchania i rozumienia ze słów. Słuchanie pobudza moc twórczej wyobraźni, tak ważnej, bo kształtującej kreatywność dziecka.


Dawniej w wielu domach bajki odsłuchiwało się z kaset magnetofonowych, dziś nic się nie zmieniło w tej kwestii; era komputerów i internetu sprawiła, iż wszystko co potrzebujemy jest w zasięgu ręki. Czy pamiętacie Calineczkę, Kota w butach?

Wystarczy kilka minut aby sprawić Waszym pociechom ogromną radość i przenieść je w świat fantazji i marzeń. Bajki w formacie mp3 są bowiem coraz bardziej popularne, a czytane przez znanych aktorów zapewniają wysoką jakość dydaktyczną.

W naszym serwisie znajdziesz wiele wartościowych bajek w postaci plików mp3, ucz i kształtuj osobowość twojego dziecka, podaruj mu niezwykłe chwile.

Autorem artykułu, który pochodzi z serwisu artelis.pl jest Ewa Kominiarczyk.

1 komentarz:

  1. Why the King of Dealers (1991-1995) Sega CD Game Music
    This is an overview article about the 1991 Sega CD version used on kirill-kondrashin the Sega CD, featuring original Sega CD game 카지노 music.

    OdpowiedzUsuń