Bajki dla Dzieci (Mp3) - ALIBABA i CZTERDZIESTU ROZBÓJNIKÓW (AudioBook)


Najpiękniejsze bajki dla dzieci
ALIBABA i 40-stu ROZBÓJNIKÓW - AudioBook (na Mp3)

Autor: Promatek
Data wydania: 01.05.2009
Czyta: Robert Rutkowski
Długość nagrania: 4 min.
Wydawca: Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska

Streszczenie:

Dawno temu w perskiej prowincji żyło dwóch braci Kasim i Ali Baba. Kiedy umarł ich ojciec podzielili między siebie sprawiedliwie i bez kłótni mały mająteczek…
Kasim ożenił się z bogatą kobietą, która miała dużo ziemi uprawnej a cały jej dom wypełniony był po dach cennym towarem. Kasim został kupcem a że był inteligentny i obrotny szybko się wzbogacił…
Ali Baba wziął sobie za żonę biedną jak mysz kościelna dziewczynę, którą kochał gorąco całym swoim sercem. Kiedy skończyły się pieniądze które zostawił mu ojciec w domu młodego małżeństwa zapanowała bieda.Za ostatni grosz kupili osły, siekierę i odtąd żyli ze sprzedaży drewna, które Ali Baba rąbał w górach i przywoził do miasta na sprzedaż.
Podczas jednej z takich wypraw zobaczył zbliżającą się w jego kierunku gromadę jeźdźców uzbrojonych po zęby. Ze strachu schował się na drzewie. Z ukrycia zaobserwował jak herszt bandy podszedł do skalnej ściany i krzyknął: „sezamie otwórz się!”. Na to hasło otworzyła się zamaskowana krzakami metalowa furtka i objuczeni wielkimi workami zbójcy weszli do środka….
Kiedy bandyci odjechali Ali Baba znając hasło bez wahania wszedł do tajemniczej groty. Na widok tego co ona zawierała stracił dech. Złoto, kamienie szlachetnie, pieniądze i wiele, wiele innych wspaniałości od których zakręciło mu się w głowie i stracił zdolność logicznego myślenia . Otrząsnął się jednak raz dwa i napakował do worków zamiast drewna wszelkiego dobra jakie się tam znajdowało…
Jego żona na widok takiej ilości złota i drogich kamieni podniosła wielki lament. Zalewając się łzami prosiła żeby wszystko odniósł z powrotem bo inaczej czeka go zemsta bandziorów. Przekonana przez męża o konieczności posiadania tych pieniędzy, pobiegła do swojej szwagierki po szaflik by zmierzyć tą wielką ilość pieniędzy. Podstępna i zazdrosna bratowa chcąc dowiedzieć się co też Ci biedacy będą mierzyć tym pojemnikiem, wysmarował jego dno woskiem….
(Źródło: www.pl.shvoong.com, autor noberna)

Ta książka jest w formacie plików mp3 (audiobook). Możesz pobrać ją zaraz po dokonaniu zamówienia. Książki audio możesz nagrać na płytę, odtwarzacz mp3 lub słuchać bezpośrednio ze swojego komputera. Bajki dla Dzieci w postaci książki audio są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem i wspaniałą alternatywą w przypadku, kiedy nie masz czasu na czytanie dziecku bajek na Dobranoc.

Bajka należy do serii pt.: „Aktorzy czytają dzieciom najpiękniejsze bajki”. Seria wyróżnia się wspaniałą interpretacją aktorską oraz bogatym udźwiękowieniem. Liczne dialogi, różnorodność podkładów muzycznych oraz ciekawe efekty dźwiękowe pozwalają dzieciom przenieść się w bajkowy świat. Bajka jest wspaniałym prezentem dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mają czas na czytanie swoim pociechom.

Tą bajkę znajdziesz również w Pakiecie wśród 17 innych bajek
(Aktorzy czytają najpiękniejsze bajki dzieciom - Zestaw II)

Dlaczego warto posłuchać tej bajki...??
Przeczytaj opinie rodziców o tej książce audio. Wyraź również swoją opinię w komentarzu.

  • Ocena: - Zaratustra83 | 2009-06-17

    Kolejna z najbardziej znanych bajek w doskonałym dźwiękowym wydaniu. Moim dzieciakom się podoba a to chyba najważniejsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz