Bajki dla Dzieci (Mp3) - SMOK WAWELSKI (AudioBook)


Najpiękniejsze bajki dla dzieci
SMOK WAWELSKI (na Mp3)

Autor: Promatek
Data wydania: 01.05.2009
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 7 min.
Wydawca: Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska

Streszczenie:

Źle się dzieje w państwie Wiślan. mieszka tutaj straszna poczwara. Smok ogromny ulągł się pod Wawelem w pieczarze mieszka ludzi porywa, zboża wypala, stada baranów zjada, ogniem z paszczy zieje, a w nocy charczy, aż Wawel się trzęsie. Książę Krak z rozpaczy włosy rwie na głowie co będzie z narodem jak tu poradzić, jak zniszczyć tego jaszczura. Rycerze zjeżdżają się, kopie kruszą na gadzie, mieczami sieką a smok tylko połyka miecze i kopie razem z rycerzami......biada nam biada rozpaczają ludzie.... Nieopodal Wawelu na podegrodziu mieszkał szewczyk Skuba. Chłopak niepozorny i nie rzucający się w oczy, ale jak to w legendach bywa, niepozorni ludzie zdobywają świat. Skuba też miał ciężkie życie, bo jama smoka była niedaleko jego domu i ciągle słyszał ryki i nocne chrapanie smoka. Wpadł tedy na pomysł i poszedł z tym pomysłem do księcia Kraka. Skuba był młody książę Krak też młody, a dawne powiedzenie mówi, że gdy jest dwóch starych to mądrość, a dwóch młodych to spryt i odwaga. tak też było tutaj. Szewczyk opowiedział co chce zrobić, a książę zaakceptował. W nocy szewczyk zabił barana, wypatroszył go, a w miejsce trzewii wlał kubeł smoły wspyał trzy funty siarki i zaszył brzuszysko tej osobliwej kukle. Podkradł się cichaczem pod jamę smoka i postawił barana przy wyjściu. Rano, gdy smok obudził się zobaczył barana i głośno mlaskając połknął go ze smakiem. Po chwili zaczął czkać i kaszleć. W pysku mu wyschło i pędem pobiegł do Wisły ugasić pragnienie., ale pragnienie rosło w miarę picia i smok od tej wiślanej wody zrobił się jak balon. Pił,. pił, pił, aż wreszcie pękł. I tak to niepozorny szewczyk Skuba wybawił Kraków od smoka. Uczeni powiadają, że to nieprawda, ale jak miałaby być nieprawda skoro wszyscy o tym gadają...... (Źródło: www.pl.shvoong.com, autor vatkoo)

Bajki dla dzieci (Mp3) - SMOK WAWELSKI - Pobierz

Ta książka jest w formacie plików mp3 (audiobook). Możesz pobrać ją zaraz po dokonaniu zamówienia. Książki audio możesz nagrać na płytę, odtwarzacz mp3 lub słuchać bezpośrednio ze swojego komputera. Audiobooki możesz słuchać jadąc samochodem, autobusem do pracy lub na uczelnię jak również w domu.

Bajka należy do serii pt.: „Aktorzy czytają dzieciom najpiękniejsze bajki”. Seria wyróżnia się wspaniałą interpretacją aktorską oraz bogatym udźwiękowieniem. Liczne dialogi, różnorodność podkładów muzycznych oraz ciekawe efekty dźwiękowe pozwalają dzieciom przenieść się w bajkowy świat. Bajka jest wspaniałym prezentem dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mają czas na czytanie swoim pociechom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz