Bajki dla Dzieci (Mp3) - ALLADYN I CZARODZIEJSKA LAMPA (AudioBook)


Najpiękniejsze bajki dla dzieci
ALLADYN I CZARODZIEJSKA LAMPA
AudioBook (na Mp3)

Autor: Enno Litmmann
Data wydania: 01.05.2009
Długość nagrania: 5 min.
Wydawca: Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska

Streszczenie:

Dawno temu żył sobie biedny krawiec, który miał syna imieniem Alladyn. Chłopiec był leniem co się zowie i zamiast pomagać ojcu wolał psocić z kolegami. Ojciec w końcu umarł ze zgryzoty. Alladyn ku wielkiej rozpaczy swojej matki bawił się dalej niczym się nie przejmując….
Do miasta w którym chłopiec mieszkał zawitał czarnoksiężnik z Mauretanii w przebraniu derwisza. Szukał on chłopca do przeprowadzenia swoich niecnych planów. Udając brata zmarłego ojca Alladyna, wprosił się do domu zmarłego krawca na obiad . Matka chłopca początkowo nieufna wobec gościa, pod wpływem jego pięknych słów dała się przekonać co do jego dobrych intencji wobec syna…Czarnoksiężnik podarował chłopakowi sklep wyposażony we wspaniałe materiały i obiecał zrobić z niego kupca . Ubrał we wspaniałe stroje i zapoznał z najznamienitszymi ludźmi w mieście. Któregoś dnia zaprosił go na spacer za miasto. Kiedy doszli do miejsca w którym na ziemi leżała wielka, kamienna płyta Mauretanin rozkazał chłopcu odsunąć ją i wejść do ukrytego pod ziemią skarbca. Alladyn miał nie ruszać żadnych skarbów tylko wziąć starą, naftową lampę. Tak też uczynił, ale wychodząc ze skarbca postanowił nie oddawać lampy czarnoksiężnikowi. Mag z wściekłości uwięził go pod ziemią i sam oddalił się nie zważając na żałosne wołania. Dzięki czarodziejskiemu pierścieniowi, który czarodziej zapomniał mu odebrać syn krawca wydostał się wraz z lampą na powierzchnię i wrócił cały i zdrowy do domu…Matka chcąc wyczyścić któregoś dnia lampę naftową zaczęła ją pocierać . Ku swojemu przerażeniu ujrzała przed sobą ogromnego, strasznego dżina ….
Sługa lampy spełniał każde życzenie jej posiadacza. Tak więc jak można się domyślić wszystkie marzenia i sny Alladyna oraz jego matki spełniły się - chociaż momentami było trudno…..
(Źródło: www.pl.shvoong.com, autor noberna)

Bajki dla dzieci (Mp3) - ALLADYN - Pobierz

Ta książka jest w formacie plików mp3 (audiobook). Możesz pobrać ją zaraz po dokonaniu zamówienia. Książki audio możesz nagrać na płytę, odtwarzacz mp3 lub słuchać bezpośrednio ze swojego komputera. Bajki dla Dzieci w postaci książki audio są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem i wspaniałą alternatywą w przypadku, kiedy nie masz czasu na czytanie dziecku bajek na Dobranoc.

Bajka należy do serii pt.: „Aktorzy czytają dzieciom najpiękniejsze bajki”. Seria wyróżnia się wspaniałą interpretacją aktorską oraz bogatym udźwiękowieniem. Liczne dialogi, różnorodność podkładów muzycznych oraz ciekawe efekty dźwiękowe pozwalają dzieciom przenieść się w bajkowy świat. Bajka jest wspaniałym prezentem dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mają czas na czytanie swoim pociechom.

Tą bajkę znajdziesz również w Pakiecie wśród 24 innych bajek
(Aktorzy czytają najpiękniejsze bajki dzieciom - Zestaw I)

Dlaczego warto posłuchać tej bajki...??
Przeczytaj opinie rodziców o tej książce audio. Wyraź również swoją opinię w komentarzu.

  • Ocena: Ocena: 5 gwiazdek - Roman Furman | 2009-06-28

    Bardzo fajnie się słucha polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz