Bajki dla Dzieci (Mp3) - Jaś i Małgosia (AudioBook)


Najpiękniejsze bajki dla dzieci
JAŚ I MAŁGOSIA - AudioBook (na Mp3)

Data wydania: 01.05.2009
Długość nagrania: 5 min.
Wydawca: Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska

Streszczenie:
Ubogi drwal miał dwójkę dzieci. Był jednak bardzo biedny i gdy już brakowało jedzenia sam nie wiedział co począć. Jego żona, zła macocha, doradziła mu aby wyprowadzić rodzeństwo głęboko w las i tam zostawić. Dzieci słyszały jednak całą rozmowę. Jaś
nazbierał w nocy białych kamyków i nazajutrz idąc z rodzicami do lasu rzucał je po drodze. Drwal i jego żona zostawili dzieci w lesie przy ognisku. Dzieci czekając na nich usnęły i zbudziły się dopiero w środku nocy. Gdy wszedł księżyc dzieci odnalazły drogę do domu. Na następny dzień sytuacja powtórzyła się. Tym razem jednak macocha zamknęła drzwi na klucz i Jaś nie mógł nazbierać kamyków. Idąc do lasu rzucał kawałki chleba. Ptaki leśnie jednak zjadły chleb i dzieci nie odnalazły drogi do domu. Błąkały się po lesie kilka dni, aż natrafiły na domek z chleba, ciasta i cukru. Przed dom wyszła staruszka, która w rzeczywistości była złą czarownicą. Zaprosiła Jasia i Małgosię do środka i nakarmiła. Następnego dnia nie była juz taka miła. Zamknęła chłopca w klatce, a dziewczynce kazała dla niego gotować. Co dzień czarownica sprawdzała czy Jaś już utył wystarczająco. Sprytny chłopiec zamiast paluszka wysuwał jej patyczek. Wiedźma się na niczym nie poznała, bo miała bardzo słaby wzrok, a ludzi poznawała węchem jak zwierze. Pewnego dnia zabrakło czarownicy już cierpliwości. Kazała Małgosi rozpalić w piecu, a następnie wejść do środka by sprawdzić czy można już upiec chleb. Małgosia udała, że nie wie jak ma to zrobić. Kiedy czarownica nachyliła się nad piecem, popchnęła ją i zamknęła drzwiczki. Wiedźma spaliła się. Dziewczynka uwolniła brata. Dzieci znalazły w chatce dużo różnych klejnotów i załadowały nimi kieszenie. Szczęśliwie wróciły do domu. Zła macocha już nie żyła, a ojciec bardzo ucieszył się z widoku swoich dzieci. (Źródło: www.pl.shvoong.com, autor killaa)

Bajki dla dzieci (Mp3) - JAŚ MAŁGOSIA - Pobierz
Ta książka jest w formacie plików mp3 (audiobook). Możesz pobrać ją zaraz po dokonaniu zamówienia. Książki audio możesz nagrać na płytę, odtwarzacz mp3 lub słuchać bezpośrednio ze swojego komputera. Bajki dla Dzieci w postaci książki audio są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem i wspaniałą alternatywą w przypadku, kiedy nie masz czasu na czytanie dziecku bajek na Dobranoc.

Bajka należy do serii pt.: „Aktorzy czytają dzieciom najpiękniejsze bajki”. Seria wyróżnia się wspaniałą interpretacją aktorską oraz bogatym udźwiękowieniem. Liczne dialogi, różnorodność podkładów muzycznych oraz ciekawe efekty dźwiękowe pozwalają dzieciom przenieść się w bajkowy świat. Bajka jest wspaniałym prezentem dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mają czas na czytanie swoim pociechom.
Tą bajkę na Mp3 znajdziesz również w Pakiecie wśród 24 innych bajek
(Aktorzy czytają najpiękniejsze bajki dzieciom - Zestaw I)

Dlaczego warto posłuchać tej bajki...??
Przeczytaj opinie rodziców o tej książce audio. Wyraź również swoją opinię w komentarzu.

  • Ocena: Ocena: 5 gwiazdek - J. B.|2010-06-14

    Super bajeczka. Polecam szczególnie zapracowanym rodzicom.

  • Ocena: Ocena: 5 gwiazdek - Marzena Pelczar|2010-06-08

    Moja dwuletnia córeczka chętnie słucha tej bajeczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz