Bajki dla Dzieci (Mp3) - PIĘKNA I BESTIA (AudioBook)


Najpiękniejsze bajki dla dzieci
PIĘKNA I BESTIA - AudioBook (na Mp3)

Data wydania: 01.05.2009
Długość nagrania: 8 min.
Wydawca: Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska

Streszczenie:
Jak przypuszczam, każde dziecko dorastało czytając przeróżne bajki i opowieści na temat doskonałego świata, który z niecierpliwością na nie oczekuje. „Piękna i Bestia” jest właśnie jedną z tego typu książek. To historia o ślicznej dziewczynie i jej miłości do odrażającej bestii, która jednak pod wpływem szczerego uczucia zmienia się w księcia rodem z najpiękniejszych snów. Początkowo jest to opowiadanie o nadziei, jaką każda dojrzewająca dziewczynka pokłada w swojej przyszłości, twierdząc, iż miłość jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Niestety później okazuje się, że nie jest ona wszechwiedząca oraz że dla niej człowiek jest w stanie zapłacić ogromną cenę. Potrzeba znalezienia księcia, którego kreuje znana nam bajka, pozwala stworzyć cel i obudzić w sobie nadzieję, iż jeśli będziemy wystarczająco długo się starać i szukać, to na pewno wysiłek zostanie nagrodzony.
Bestia – z wyglądu brzydka, paskudna, odpychająca – symbolizuje większość spotykanych przez kobiety mężczyzn na ulicy. Nie wygląda zachęcająco, nie mówi poprawnie, nawet nie je w cywilizowany, znany nam sposób – więc z pewnością nie można jej zaliczyć do typu idealnego, wyśnionego faceta. Z czasem jednak przekonujemy się, iż ogropodobny wizerunek to tylko pozory. Wniosek zdaje się być prosty – ludzie, których skreślamy z uwagi na ich wygląd, ponieważ nie spełniają naszych śmiesznych standardów i założeń, najprawdopodobniej są tymi, których w przyszłości będziemy potrzebować do pełni szczęścia.
Piękna zmienia Bestię w księcia – osobę, na którą czeka z nadzieją każda kobieta. To na pozór zwyczajne opowiadanie uczy nas, iż czarujący książę może być znaleziony jedynie wtedy, gdy prawdziwie kochamy i okazujemy nasze uczucia. Bajka ta pokazuje dzieciom, iż należy okazywać zainteresowanie oraz troskę osobom, na których nam prawdziwie zależy.
Tego typu bajki będą stanowić dla dzieci radość i pewnego rodzaju duchowe zyski, gdy popatrzą na nie oczami dorosłego człowieka. Będą dla nich bronią, w tym jakże okrutnym, świecie (Źródło: www.pl.shvoong.com, autor Maadzia)

Bajki dla dzieci (Mp3) - PIĘKNA I BESTIA - Pobierz

Ta książka jest w formacie plików mp3 (audiobook). Możesz pobrać ją zaraz po dokonaniu zamówienia. Książki audio możesz nagrać na płytę, odtwarzacz mp3 lub słuchać bezpośrednio ze swojego komputera. Bajki dla Dzieci w postaci książki audio są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem i wspaniałą alternatywą w przypadku, kiedy nie masz czasu na czytanie dziecku bajek na Dobranoc.


Dlaczego warto posłuchać tej bajki...??
Przeczytaj opinie rodziców o tej książce audio. Wyraź również swoją opinię w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz