Bajki dla Dzieci (Mp3) - PINOKIO W KRAINIE ZABAWEK (AudioBook)


Najpiękniejsze bajki dla dzieci
PINOKIO W KRAINIE ZABAWEK
AudioBook (na Mp3)

Data wydania: 01.05.2009
Długość nagrania: 8 min.
Wydawca: Promatek MEDIA - Julia Pogorzelska

W małym włoskim miasteczku mieszkał stolarz – majster Wisienka. Pewnego razu zdarzyło mu się coś zabawnego. W jego warsztacie znalazł się mały kawałek drewna, który za nic nie chciał zostać nogą stołową i w końcu został darowany Dżeppetto a on wystrugał z niego pajaca – Pinokia.

Kiedy Pinokio nauczył się chodzić i biegać, uciekł z domu. Na szczęście, karabinier zatrzymał go i oddał w ręce właściciela. W międzyczasie wywiązała się awantura, w wyniku której Pinokia uwolniono, a Dżeppetta wtrącono do aresztu.. Pajac został sam. Szybko popędził do domu. Tam zastał Gadającego Świerszcza. Gadanina polnego konika zdenerwowała Pinokia, więc ze złości zabił go drewnianym młotkiem. Niedługo potem wygłodniał i zaczął szukać czegoś do jedzenia. Znalazł jajko, z którego wykluło się kurczątko i jego kolacja uciekła. Wyczerpany zasnął z nogami na piecu.

Nazajutrz rano wrócił Dżeppetto i zapukał do drzwi. Drewniany chłopczyk zerwał się ze stołka, co chciał otworzyć ojcu, ale upadł na ziemię, gdyż podczas snu spaliły mu się stopy. Ojciec myślał, że to żarty i wszedł przez okno, by sprawić lanie urwisowi. Kiedy jednak zobaczył Pinokia leżącego na podłodze ze spalonymi stopami, ulitował się nad nim. Pajac poprosił tatę o coś do jedzenia, a otrzymawszy trzy gruszki, zjadł je z apetytem. Kiedy zaspokoił głód nowe stopy były gotowe. Uradowany chciał się wybrać do szkoły, ale nie miał elementarza, więc Dżeppetto sprzedał swój kaftan, by zaopatrzyć synka w podręcznik. Niestety, zamiast w szkole pajac znalazł się w teatrze marionetek. Zmarnował pieniądze ojca. Na szczęście, dostał pięć złotych cekinów od dyrektora teatru – Ogniojada. Ucieszony chciał je zanieść ojcu, ale spotkał Kota i Lisa, sprytnych oszustów. Za ich namową wybrał się na Pole Cudów i stracił pieniądze. Nieszczęśliwego pajaca Kot z Lisem zawiesili na gałęzi dębu. Przyszła mu z pomocą Dziewczyna o błękitnych włosach. Sprowadziła również trzech lekarzy, żeby sprawdzili jego stan zdrowia, a potem zajęła się jego kuracją, ale pacjent przysparzał jej wiele kłopotów.

Kiedy wyzdrowiał, odnalazł Lisa i Kota i ponownie powędrowali na Pole Cudów, ale obłudnicy ukradli mu cekiny. Po tym wydarzeniu pajaca wtrącono do więzienia na cztery miesiące. Wypuszczony na wolność chciał wrócić do Wróżki, ale po drodze spotkał okropnego węża, a w końcu wpadł w paści. Potem został złapany przez wieśniaka, który kazał mu pilnować kurnika. Pinokio wykrył złodziei kur, a w nagrodę wieśniak puścił go wolno. Kiedy dotarł do domu pięknej Dziewczynki o błękitnych włosach, okazało się, że zmarła z żalu po jego stracie. Pajac bardzo przejął się jej śmiercią.

Następnie gołąb przeniósł go na brzeg morza i tam rzucił się na ratunek swemu ojcu. Płynął całą noc, aż przybył na Wyspę Pracowitych Pszczół i tam odnalazł Wróżkę. Obiecał jej, że będzie grzecznie chodził do szkoły. Pewnego razu poszedł z kolegami na brzeg morza, aby zobaczyć straszliwego rekina. Potem pobił się z kolegami, za co został aresztowany, ale zdołał uciec karabinierom. Kiedy tak zmykał, wpadł do morza i wyłowił go rybak.. O mało co nie został usmażony, ale na szczęście porwał go pies Alidor i w ten sposób uratował mu życie.

Po tych przygodach Pinokio wrócił do Wróżki, która przyrzekła mu, że następnego dnia stanie się chłopcem. Niestety, Knot namówił pajaca, by razem uciekli do Krainy Zabawek. Po kilku miesiącach pobytu wśród leniuchów Pinokio zmienił się w osła. Wtedy sprzedano go dyrektorowi cyrku, który chciał go poddać tresurze, ale osioł okulał, więc wyrzucono go do morza. Pinokia – osła obgryzły ryby a w końcu połknął rekin. W brzuchu wielkiej ryby spotkał swojego ojca. Podczas snu drapieżnika wydostali się z jego paszczy, a dzięki tuńczykowi dopłynęli do brzegu. Po drodze spotkali dwóch żebraków, którymi okazali się Lis i Kot, spotkali także Knota – osła.

Prócz tego Pinokio dowiedział się, że jego ukochana Wróżka jest w szpitalu. Ofiarował jej więc swoje ostatnie pieniądze. W nagrodę za opiekę nad ojcem i okazane jej serce, Wróżka uczyniła go chłopcem. (Autor Aave3 www.pl.shvoong.com/)


Dlaczego warto posłuchać tej bajki...??
Przeczytaj opinie rodziców o tej książce audio. Wyraź również swoją opinię w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz